Strzałka do góry

Nasza strona używa plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności

Ikonka menu
Ikonka zmiany języka na angielski Ikonka zmiany języka na polski
Ikonka menu

To z fabryk wychodzą rewolucje!

Defaultowy obrazek na profil

O nas

Fabryka Równości jest stowarzyszeniem powstałym w 2009 roku w Łodzi na bazie grupy lokalnej Kampanii Przeciw Homofobii. Jesteśmy największą w Łodzi i regionie organizacją kulturalno-edukacyjną, działającą na rzecz osób LGBTQ+ oraz jedną z najdynamiczniej działających organizacji równościowych w Polsce. Zajmujemy się szeroko pojętą animacją kultury, promowaniem postaw akceptacji wobec osób nieheteroseksualnych i transpłciowych oraz edukacją równościową i antydyskryminacyjną.

Od 2010 roku organizujemy Marsz i Maraton Równości, debaty na tematy społeczne, spotkania kulturalne, pokazy filmowe, imprezy taneczne, uliczne pikiety, kuchnie społeczne oraz wykłady akademickie. Współorganizujemy łódzką Żywą Bibliotekę.

Prowadzimy grupy wsparcia dla osób LGBTQ+, osób transpłciowych i ich rodziców oraz udzielamy bezpłatnych porad psychologicznych.

Dla nas równość to podstawa. Chcemy żeby osoby LGBTQ+ mogły czuć się bezpiecznie i godnie żyć w Polsce. Zapraszamy do współpracy przedsiębiorców, jednostki oświatowe, organizacje pozarządowe i osoby prywatne. Łódź płynie po równość!

Chcesz się zaangażować? Dołącz do nas! W naszym stowarzyszeniu zawsze potrzebujemy nowych osób! Napisz do nas na Facebooku lub wyślij maila na poczta@rownasie.org i umów się na spotkanie!

Co robimy

Tęczowy Podręcznik

poradnik organizacji marszów równości

Marsz Równości

Maszerujemy konsekwentnie po równość, z coraz to większą siłą i wsparciem!

Edu-wątki

Edu-wątki to seria postów-grafik o charakterze edukacyjno-informacyjnych.

Queerowa książeczka dla dzieci

Wspólnie z 100% Mensch realizowaliśmy_łyśmy akcję crowdfundingową - na wydanie książeczek dla dzieci.

Unia Równości

Projekt Unia Równości, to warsztaty edukacyjne skierowane do osób praktykujących zawody prawnicze.

Gender Upon A Time

Podczas projektu następuje spotkanie różnych kultur, wymiana i konfrontacja, aby zwiększyć świadomość o naturze płci i ról płciowych.

Gender Utopia

W jakim świecie chcemy żyć? Jakie byłoby doskonałe społeczeństwo?

SAIL II

Projekt ma na celu zapewnienie bezpiecznej przestrzeni dla integracji migrantów LGBT+, osób ubiegających się o azyl i uchodźców.

Wsparcie

Jesteś osobą LGBTQ?  Spotykają Cię przez to trudności lub chcesz porozmawiać o swoich przeżyciach w atmosferze zrozumienia i akceptacji? Jesteś przed coming outem, ale nie wiesz, jak się do niego przygotować? Szukasz osób pełnych empatii i ciepła? Jeśli choć na jedno z tych pytań, odpowiedział_ś twierdząco - grupa wsparcia prowadzona przez Fabrykę Równości to coś dla Ciebie. 

Tworzymy bezpieczne miejsce, w którym każda osoba może bez obaw podzielić się swoimi trudnościami i problemami z akceptacją związaną z byciem sobą, doświadczeniem w niełatwych sytuacjach, przemyśleniami i odczuciami oraz innymi kwestiami, które tego wymagają. 

Spotkania odbywają się pod okiem doświadczonej psychoterapeutki. Do grupy można zapisać się podczas rekrutacji. Jeśli chcesz dołączyć – napisz do nas na pomoc@rownasie.org

Jesteś osobą  transpłciową i  szukasz wsparcia? Potrzebujesz zrozumienia, chcesz wymienić  się doświadczeniami z innymi transpłciowymi osobami? A może zastanawiasz się co zrobić, żeby poczuć się lepiej ze sobą, gdzie szukać wsparcia? 

Jeśli tak to zapraszamy na spotkania grupy wsparcia dla osób transpłciowych! Będziesz mieć tutaj okazję do opowiedzenia o swoich doświadczeniach i wysłuchania, jak inni poradzili sobie z tymi, lub podobnymi, problemami. A jeśli nie będziesz chcieć nic mówić – wcale nie musisz, możesz po prostu słuchać. Grupa ma na celu stworzenie komfortowej atmosfery, która pozwoli osobom odetchnąć od części problemów i pokazać im, że nie są sami ze swoimi problemami. 

Spotkania odbywają się pod okiem doświadczonej psychoterapeutki. Do grupy można zapisać się podczas rekrutacji. Jeśli chcesz dołączyć – napisz do nas na pomoc@rownasie.org 

Jesteś rodzicem lub opiekunem osoby LGBTQ i szukasz pomocy? Zapraszamy na spotkania grupy wsparcia, prowadzone przez innych rodziców osób LGBTQ+, zrzesznych w Stowarzyszeniu Fabryka Równości oraz grupie lokalnej Stowarzyszenia „My, rodzice”.  

Spotkania odbywają się w dyskretnej atmosferze, a osoby prowadzące grupę dbają o to, by odwiedzające je osoby otrzymały odpowiedzi na wszystkie nurtujące je pytania oraz pomoc w zrozumieniu ich dzieci. 

Napisz do nas na rodzice@rownasie.org 

Kontakt

Biuro:

ul. Jaracza 6 lok. 7U

90-268 Łódź

Ikonka google mapy

Zapytania ogólne: poczta@rownasie.org

Wsparcie i pomoc: pomoc@rownasie.org

Dane osobowe: dane@rownasie.org

Tel: +48 667 414 449

Ikonka poczty

Wspieraj nas

Nasze działania finansujemy wyłącznie ze składek członkowskich, darowizn i grantów projektowych. Nie prowadzimy działalności gospodarczej oraz nie mamy stałego zysku – wszystkie osoby działające w Fabryce Równości wykonują swoją pracę wolontariacko i nie otrzymują wynagrodzenia. Wesprzyj nas w budowaniu akceptacji i szacunku! Jesteśmy wdzięczn_ za każdą wpłatę! 

Przekazane środki zostaną przeznaczone na ogólną realizację celów statutowych Stowarzyszenie, o ile w tytule przelewu nie zostanie określony cel szczególowy (np. wsparcie psychologiczne).