Strzałka do góry
Ikonka zmiany języka na angielski Ikonka zmiany języka na polski

Queerowa książeczka dla dzieci

Wspólnie z 100% Mensch realizowaliśmy_łyśmy akcję crowdfundingową - na wydanie książeczek dla dzieci z motywem tęczowych rodzin autorstwa Lawrence Schimmel'a. Książki zostały zakazane na Węgrzech, pomimo tego, że są to całkiem zwyczajne ilustrowane opowiastki, ale… dzieci mają w nich dwie mamy albo dwóch tatusiów. Nie chcieliśmy_ałyśmy żeby to samo stało się w Polsce, więc zgodziliśmy_łyśmy się na partycypację w projekcie.

Książeczkę można było zamówić w języku polskim, niemieckim lub angielskim. Akcja sprowadzała się do zasady "buy one - donate one", co oznacza, że za każdą kupioną na stronie crowdfundingowej książkę dodrukowano kolejną w języku polskim, a następnie ta po polsku została przekazana nam za darmo. Co najważniejsze, książeczki zostały podarowane tęczowym rodzinom, bibliotekom, organizacjom i przedszkolom.

Ze 100% Mensch łączy nas więcej niż projekt "Queerowa książeczka dla dzieci". Organizacja ma swoją siedzibę w Stuttgarcie - mieści partnerskim Łodzi. Na przełomie lipca i sierpnia 2021 delegacja 8 osób z Fabryki Równości uczestniczyła w Stuttgart Pride - na zaproszenie 100% Mensch i Urzędu Miasta Stuttgart. Liczymy, że był to tylko początek pride'owych wymian!

Link do zbiórki